Nieruchomości Poznań

Wyselekcjonowane oferty nieruchomości z rynku wielkopolskiego

Dom do sprzedania w miejscowości o powierzchni 485.00m2

Dom na sprzedaz  !!! WAKACYJNA PROMOCJA !!!

!!! 2 999 999 PLN !!!

!!! 0 % Dla KUPUJĄCEGO !!!

Piękna posiadłość mieszcząca się w małej, urokliwej miejscowości, położonej ok 5 km od centrum Mińska Mazowieckiego. Na terenie 4ha stoi postindustrialny budynek przekształcony w nietuzinkowy dom mieszkalny ze stajnią i dom gościnny (całość modernizowana po 2001r.)

Posiadłość poza funkcją mieszkalną stwarza doskonałe możliwości inwestycyjne. Można rozwinąć na niej agroturystykę, przeznaczyć na cele rekreacyjne, stadninę koni, dom spokojnej starości, niewielki ośrodek konferencyjny i wiele innych ciekawych projektów.

Cała nieruchomość mimo iż świeżo wyremontowana i zachowująca wszystkie udogodnienia współczesności, budzi skojarzenia z minioną historią i klimatem miejsca, w którym się znajduje. Budynki mieszkalne oddalone są od drogi i oddzielone od niej gęstym lasem mieszanym, przez który prowadzi trakt na dziedziniec posiadłości.

Budynek mieszkalny (ok. 370m2) ma kształt litery „L”, prowadzą do niego 3 wejścia od strony północnej, południowej i wschodniej. Budynek stanowi zintegrowaną całość z niedużą stajnią (68m2), w której znajdzie się miejsce dla czterech wierzchowców. Główne wejście (południowe) prowadzi nas do korytarza (13m2) wyposażonego w dużą szafę wnękową. W przedsionku znajduje się także wejście do niedużej, praktycznie urządzonej toalety (3m2). Duże, drewniane drzwi z korytarza prowadzą do przestronnego pomieszczenia (63m2), łączącego w sobie kuchnię, jadalnię i salon. Całość tego pomieszczenia przebudowana została z dwóch lokali co umożliwiło stworzenie otwartej, nowoczesnej przestrzeni przy zachowaniu konstrukcji i klimatu podmiejskiego siedliska. Z salonu na drugie piętro prowadzą kręcone, drewniane schody u schyłku których wyłania się drugi równie przestronny, doskonale doświetlony dzięki dużym oknom w dachu salon na piętrze. Miejsce to wyposażone w wygodną kanapę, sporą biblioteczkę i duży telewizor świetnie spełnia rolę pokoju wypoczynkowego popołudniową sjestą. Z salonu przechodzimy do praktycznie urządzonego korytarza, z wejściem do dużej, jasnej łazienki (12m2) oraz sypialni (20m2), z kwadratowym, zadaszonym niewielkim tarasem. Z drugiej strony salonu przez drewniane dwuskrzydłowe drzwi wchodzimy do urokliwej sypialni (26m2). Ta część domu ze względu na swój postindustrialny charakter posiada kilka pomieszczeń przejściowych, zagospodarowanych tak, aby z pozoru niepraktyczne przejścia nabrały typowo użytkowego charakteru. Toteż z sypialni prowadzi wejście do dużej garderoby, dalej pralni i łazienki (28m2). Opuszczając ten ciąg pomieszczeń wychodzimy na kolejną drewnianą klatkę schodową, z której oddzielne wejście prowadzi do przestronnego gabinetu (12m2). Klatka schodowa natomiast sprowadzi nas na parter, gdzie znajduje się kolejny praktycznie urządzony gabinet (24m2). Z niego prowadzi jedno z 3 wejść do stajni. Cały dom wyposażony jest w szereg schowków i zakamarków.
W budynku mieszkalnym znajduje się także garaż na dwa stanowiska (35m2) i spory magazynek na różnego rodzaju narzędzia (15m2).

Dwupoziomowy domek gościnny (ok. 115m2) także został zaprojektowany w duchu podmiejskim. Składają się na niego umieszczone na parterze kuchnia (13m2), przedpokój (15m2), dwie sypialnie (14m2 i 19m2) i łazienka (7m2) oraz jeden, duży, słoneczny pokój na piętrze (32m2), z którego wejście prowadzi do mniejszej sypialni (14m2) i przydzielonej jej łazienki (3m2).

Zarówno dom mieszkalny, jak i gościnny posiada połączenie intercom, prowadzące także do bramy wjazdowej i sieć komputerową. Poszczególne elementy wyposażenia oraz dobytku są kwestią indywidualnych ustaleń z potencjalnym nabywcą.

Charakter zabudowań i wnętrz jest doskonale zharmonizowany z całą posiadłością. Miłośników jazdy konnej zachwyci zadbany padok i stajnia, a wędkarzy pełen karpi staw. Działka zadbana, pełna rozmaitej roślinności, wszelakich gatunków drzew, krzewów, traw i kwiatów. Uroku tak dużej działce dodaje rybny staw znajdujący się nieopodal domu.

Zakładając funkcję mieszkalną posiadłości jest to miejsce dla ludzi ceniących sobie ciszę, pozwalającą na oderwanie się od miejskiego zgiełku, dla ludzi kochających codzienne obcowanie z przyrodą.

To właśnie tych wszystkich zapraszamy do obejrzenia tego urokliwego, nieco tajemniczego miejsca. /MAZOWIECKIE/miński/Mińsk Mazowiecki (gm)

Tags: ,


Dodaj komentarz