Nieruchomości Poznań

Wyselekcjonowane oferty nieruchomości z rynku wielkopolskiego

Dom do sprzedania w miejscowości Podkowa Leśna o powierzchni 371.00m2

Dom na sprzedaz Podkowa_Lesna OstrowasyPrzedmiotem sprzedaży jest wyjątkowo malowniczo położony, oryginalnie zaprojektowany, wolnostojący dom jednorodzinny posadowiony na pięknej i wspaniale utrzymanej działce (1444m2).

LOKALIZACJA;
Nieruchomość położona jest przy ul. IRYSOWEJ w Podkowie Leśnej – w kwartale ulic Parkowa/Kwiatowa/Jana Pawła II. W okolicy i najbliższym sąsiedztwie przeważa zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna o wysokim standardzie często o charakterze rezydencji, położona na dużych leśno – parkowych działkach. Najbliższe otoczenie nieruchomości, zwróconej w naturalny sposób w stronę południowego zachodu stanowią hektary starodrzewu, których obecny charakter i forma jest jednoznacznie chroniona zapisami obowiązującego w Podkowie Leśnej Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Plan Miejscowy tego „Miasta Ogrodu” gwarantuje zachowanie charakterystycznego ładu przestrzennego Podkowy Leśnej wraz z jej unikalnym ekosystemem.

Dom oddany do użytkowania w 1992 roku w latach 2004-2006 przeszedł kapitalny remont, któremu towarzyszyła całkowita wymiana wszystkich instalacji jak również wymiana poszycia dachu, okien, ocieplenie i tynkowanie budynku, instalacja nowych pieców grzewczych, bramy garażowej. Istnieje możliwość podłączenia poprowadzonej w ulicy instalacji kanalizacyjnej.

Dom w całości podpiwniczony. Pomieszczenia poziomu -1 są wysokie, suche i dobrze doświetlone. Dwa największe (33m2 i 46,74m2), o wysokości 2,8m2, mają duży potencjał pozwalający na dowolną ich aranżację.

ROZKŁAD POMIESZCZEŃ;
PARTER; pomieszczenie recepcyjne-hall (12 m2), wc (1,6m2), kuchnia (13m2) doświetlona dużym otwartym na zieleń działki oknem, salon (48m2) wysoki, przestronny z dużymi oknami i kominkiem, foyer (7,8m2) prowadzące do otwartego przeszklonymi, podwójnymi drzwiami ogrodu zimowego (9 m2) z którego wychodzi się na osłonięty zielenią taras, pokój z garderobą (22m2+4,7m2) i łazienką (5,4m2)- wanna – mogący pełnić rolę odrębnego „studia” z którego jest również wygodne wyjście na taras i do ogrodu.
Kilka stopni w dół prowadzi do poziomu z którego jest wejście do garażu (27,5) z automatycznie otwieranymi drzwiami i piwnic.
PIWNICA; Dwa dobrze doświetlone, pow. (33m2 i 46,74m2), wysokie i przestronne pomieszczenia o wysokości 2,8m, kotłownia (16,5m2), pomieszczenie gospodarcze (13m2) dwa inne pomieszczenia idealnie nadające się na dodatkową łazienkę (8,7m2) i saunę (7,5m2).
PÓŁPIĘTRO; hall (10m2), pokój (17m2).
PIĘTRO; pracownia-biblioteka (47,1m2) z dużymi i bardzo wysokimi oknami i wyjściem na balkon, pokój (16m2), łazienka (6,2m2) – prysznic, hall (9m2)
MEDIA; prąd, woda miejska i własna (do podlewania ogrodu), kanalizacja w ulicy. CO własne, olejowe nowa instalacja i piece BUDERUS’a. Istnieje również możliwość korzystania w sezonie letnim z konwektorów słonecznych np. do ogrzewania wody.

ATUTY; Malownicze położenie – cicho, zielono, bezpiecznie.
Pięknie zagospodarowana działka. „Pewne” sąsiedztwo – przez co należy zarówno rozumieć sąsiadujące z posesją przestronne zadbane działki z nowymi domami jak również otaczające nieruchomość hektary starodrzewu, których obecna forma jest chroniona zapisami Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
O Podkowie Leśnej przeczytaj też na ; https://pl.wikipedia.org/wiki/Podkowa_Le%C5%9Bna /MAZOWIECKIE/grodziski/Podkowa Leśna/Podkowa Leśna

Tags: , , ,


Dodaj komentarz