Nieruchomości Poznań

Wyselekcjonowane oferty nieruchomości z rynku wielkopolskiego

Mieszkanie pod wynajem pięcio pokojowe w miejscowości o powierzchni 240.00m2

Mieszkanie na wynajem  Piękne, stylowe, luksusowe i przestronne, 2-poziomowe mieszkanie w cichej, zielonej części starej Ochoty.
Zabytkowa kamienica z 1926 roku w pobliżu nieprzelotowej uliczki Uniwersyteckiej. Mimo bliskości ważnych linii komunikacyjnych (Trasa Łazienkowska z jednej i ul.Grójecka z drugiej strony) – całkowita cisza i spokój.
Wykończone naturalnymi materiałami najwyższej jakości : marmur, granit, dąb, czarny dąb, jesion, jawor i klon. Okna drewniane. Wysokość mieszkania 3,6m, powierzchnia po podłodze (skosy na II poziomie) 280m2!!!

I poziom:
Stylowy salon o pow. 46 m2 z kominkiem, częściowo otwarty na jadalnię o pow. 25 m2 (wysokość jadalni 5,5m!!!). Na podłodze mozaika z elementami czarnego dębu, sufit -kasetony mahoniowe!, gabinet o pow. 17m2 z wbudowaną biblioteką, widna kuchnia 20 m2 kompletnie umeblowana i wyposażona, łazienka 5,5m2 z kabiną prysznicową, WC 2,5 m2, półokrągły hall ok.8 m2; Korytarze i kuchnia wyłożone marmurową mozaiką. W kuchni wielki marmurowy blat, kamienne ściany i podłogi we wszystkich łazienkach i wc.

II poziom:
pokój kąpielowy z oknem, dwie umywalki, wc, bidet i jacuzzi -10 m2, sypialnia 22 m2 z wyjściem na taras, garderoba umeblowana i wyposażona 5,5 m2, łazienka 6,m2, 2-ga sypialnia 16 m2 z garderobą 8,5 m2, hall.

We wszystkich pomieszczeniach stylowe, kute na zamówienie żyrandole i kinkiety.

Urzekający widok na czerwone dachy starych kamienic, panoramę Warszawy i malownicze balkoniki porośnięte dzikim winem.
Po generalnym remoncie – wymiana wszystkich instalacji na miedziane, trzy niezależne piony wodno-kanalizacyjne.
Alarm, monitoring, 2 linie telefoniczne z rozbudowaną centralą na ponad 100 numerów.

Rys historyczny:
Na początku XX w. rozciągały się tu pola i mnóstwo glinianek. Około 1909 r. glinianki zaczęto zasypywać piaskiem zużytym przez stację filtrów. Obecną nazwę plac otrzymał w 1922 r.
W okresie międzywojennym okolica ul. Mochnackiego, Uniwersyteckiej, Placu Narutowicza, stała się głównym węzłem komunikacyjnym w dzielnicy, w jego pobliżu powstało m. in. nowoczesne wówczas osiedle – Kolonia Lubeckiego. W czasie II wojny światowej Niemcy już 7 września 1939 r. podeszli pod plac, zostali jednak stamtąd wyparci przez Polaków. Większość kamienic pozostała nietknięta.
Masywna budowla kościoła, którą widać z okien mieszkania (Kościół pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP), przypominająca nieco średniowieczne świątynie, jest wybitnym dziełem architektury wczesnego modernizmu. Znajduje się we wszystkich podręcznikach sztuki polskiej początku XX w. Stanęła niemalże w szczerym polu w latach 1909-23 zgodnie z projektem Oskara Sosnowskiego.
Na środku placu od 2002 r. stoi skromny pomnik zamordowanego w 1922 r. prezydenta Gabriela Narutowicza. Popiersie wykonano na podstawie przedwojennej rzeźby dłuta Edwarda Wittiga z gmachu głównego Politechniki Warszawskiej.

zabudowa: kamienica, ogrzewanie: miejskie, l. wind: 0, ogrzew. wody: miejskie, garaż: brak, opł.adm.: 1100/, kierunki okien: zach/płd/płn, alarm, monitoring, domofon, wysokie, piwnica, estet. klatka, ciche, rury wym., standard: wysoki

Tags: ,


Dodaj komentarz